nasıl ingilizce öğrenilir

Bildir
Question

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
Cancel

Nasıl ingilizce Öğrenilir? Evet arkadaslar sizce ingilizce nasıl öğrenilmeli? İngilizce en kolay nasıl öğrenilir ve en hızlı  ingilizce nasıl öğrenilir? İngilizce öğrenemiyorum, okuduğumu anlayamıyorum ve konuşamıyorum gibi durumlar yaşamaya başladım. Kafamda deli sorular sizce genel manada düşünürsek bu ingilizce problemini nasıl halledebilirim kalıcı bir sekilde nasıl ingilizce öğrenebilirim evde ve en kolay ingilizce nasıl öğrenilir sizce.10 günde ,1 yılda nasıl ingilizce öğrenilir gibi düşünmek ne kadar doğru. İngilizce öğrenmeye gramerden mi başlamalıyız yada ingilizce gramer en kolay nasıl öğrenilir?Yabanci dil öğrenmenin faydaları nelerdir? Yeni bir dil öğrenmenin faydaları nelerdir? Son zamanlarda bu durumlari ve sorularin cevaparni ise cok merak ediyorum.

çözüldü 0
, Furkan Taha UZGUN 2022-06-13T22:31:55+00:00 2 Cevaplar 5 Görüntüleme 0

Yanıtlananlar ( 2 )

 1. Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

  Bildir
  Cancel

  Sıfırdan İngilizce Öğrenmek: İngilizce öğrenmeye nasil,ne zaman ve  nereden başlamak gerekir?İngilizce nasıl öğrenilir?

  Bu sebeple yıllardır hem kendim deneyip kullandığım hem de kendi öğrencilerimin kullanıp başarılı olduğu adım adım İngilizce çalışma yöntemlerini sizinle bu derste paylaşacağım

   

 2. Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

  Bildir
  Cancel
  Bu cevap düzenlendi.
  Dostum aslında özetlemek gerekirse durum şöyle nasıl ingilizce öğrenilir dediğinde aslında hem öğrenmekten hem de kalıcı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemekten bahsediyorsun bence bu konuda birkaç tavsiyem olacak şöyle ki, bazı düşünülen yanlışlar var onlar şunlar:

  İngilizce Öğrenmede Yaşınızın Etkisi

          Toplumda belirli bir yaştan sonra ingilizce öğrenilmez diye bir kanı var oda biraz şurdan yola çıkıyor beyin araştırmalarına bakıldığında nöral plastisite yani sinir esnekliği diyebileceğimiz bir durum var yani bilgi alışverişi, hatırlama unutma gibi kısımlarla ilgili bir kısım o biraz yaş ilerledikçe doğal olarak zayıflıyor ancak beyin ise kullanıldıkça ve tekrar ettikçe kısacası süreklilikle ve çalıştıkça gelişir işte bu yüzden bu durum önemli değildir önemli olan ne kadar sürekli ve verimli çalıştığınızdır beyin bu konuda size yardımcı olur köstek olmaz kaç yaşında olursanız olun. 40 yaşında birisi resmen sıfırdan başlayıp ileri seviye okuma ve yazma becerileri elde edebilir ediyor da bunu görüyoruz.

  İngilizce Öğrenmede Çocuk ve Yetişkin Farkı

      Bu durumda yine döneme ve yapıya bağlıdır aslında çocuklar daha çok oyun aracılığıyla ögrenmeyi severken yetişikinler de bu durum böyle olmayabiliyor ancak yetişkinlerde bu konuda özellikle full odaklanma ve anlama konularında yetersiz bakış açıları yüzünden sıkıntı yaşayabiliyor.

  Sıfırdan İngilizce Öğrenmek için Ne Kadar Zaman Lazım?

      Yani bu konuda da net bir cevabı olmamakla beraber çalışma sıklığı ve çalışmadan alınan verime göre durum değişiyor. Mesela tekstil ve giyim sektöründe yönetici pozisyonunda ve ihracat departmanında olan bir ögrenciyi ele aldığımızda sıfıra yakın seviyeden haftada 4 saat ders ve birkaç ödev ve video eğitim dersi alarak 2 yıl içerisinde ileri ingilizce metinleri okuyup kompozisyon yazacak fikirlerini ingilizce olarak ifade edebilecek konuma gelebilirken herhangi bir ögrenci de yine calışma sıklığına ve yöntemine göre bu sure 8 aya kadar inebilmektedir. Kimisi hedefine 6 ayda ulaşır kimisi 2 yılda ancak kesin olarak bildiğim bir sey varsa oda şudur:
  “Siz gerçek anlamda çaba, disiplin ve azim gösterdiğinizde sonuç er yada geç geliyor. İstikrar, süreklilik ve bu konuda irade gösterebilmek önemlidir,  siz gider  karşılaştığınız ilk zorlukta bahaneler üretirseniz kelime calışmazsanız açıp ingilizce yazilar hikayeler okumaya çalışmazsanız neden anlayamadığınız sorusunu sormazsanız calışma yöntemim dogru mu bana uygun mu diye irdelemezseniz sonuç beklemek hayalcilik olur.
  Best answer

cevap bırak

Dosya Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

anonim cevaplar

Yanıt vererek Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası 'nı kabul etmiş olursunuz.