Soru Sorma Şartları

Her web sitesinde olduğu gibi, bu sitede de çeşitli şartlar vardır. Merak etmeyin, kullanıcı verilerinizi kopyalamıyor veya bunları dağıtmıyoruz. Bunun için size bir şey onaylattırmayacağız. Bu web sitesinde soru sormak, özellikle de anonim olarak soru sormak için çeşitli şartları kabul etmelisiniz. Gerekli sınırlara dikkat edildiği takdirde istediğiniz konuda sorular sorabilir veya cevaplayabilirsiniz. Burada soru sormanın temel mantığı şu şekildedir:  

  • Herhangi bir kişinin şahsına yönelik ağır itham ve küfür edemezsiniz.
  • Toplumun belli bir kesmini yanlış yönlendirme ve bir ayaklanmaya itemezsiniz.
  • Açık seçik cinsel fotoğraflar veya kan-vahşet içeren görüntüler kullanamazsınız.

Soru sorarken veya cevaplarken bunları dikkate alırsanız, minnettar oluruz.  Aşağıda belli soru cevaplar mevcuttur. Aklınıza takılan başka bir şey var ise, belirttiğimiz mail adreslerinden bize ulaşın…

[email protected]
[email protected]

Burada hangi konuları sorabilirim?

Bu web sitesinde istediğiniz konuda anonim soru sorabilirsiniz. Aynı zamanda sorulan soruları cevaplayabilirsiniz. Dikkat edin, şahsa hakaret veya cinsel içerikli görsel paylaşılmadığı sürece istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Ne tür sorular sormaktan kaçınmalıyım?

İnsanların hassas olduğu konularda soru sorarken, biraz daha anlaşılır bir dil ile sormanız daha uygun olur. Kaçınmanız gereken herhangi bir soru yoktur.

Bir sorunun "kapalı" veya "beklemede" olması ne anlama gelir?

Soru kapalı ise, sorduğunuz soru onaylanma sürecinden geçmemiş demektir. Sorunuzu kontrol edip daha iyi veya anlaşılır şekilde sormayı deneyin. Beklemede ise, sorunuzun onaylanması gerektiğini belirtmektedir.

Ne Tür Görseller Kullanabilirim?

Soru sorarken veya cevaplarken illa bir görsel veya video kullanmak zorunda değilsiniz. Fakat oldu ki sorduğunuz soruya görsel eklemek istediniz, o halde ücretsiz yani telifsiz resimleri kullanabilirsiniz.
Bir başkasının görselini izin almadan paylaşmayınız. Kendi fotoğraf ve videolarını ekleyebilirsiniz. Ek olarak bir başka kişinin fotoğrafını eklerken link olarak da ekleyebilirsiniz.

Nasıl iyi bir soru sorarım?

Soru sormak için ek bir çabaya girmenize gerek yok. Hayata dair düşüncelerinize ekleyebilirsiniz. Evet! Sözlük olarakta kullanabilirsiniz...

Anonim Olarak Nasıl Soru Sorabilirim?

Bu web sitesine kayıt olarak veya kayıt olmayarak anonim soru sorabilirsiniz. Yapmanız gerekn şey kayıt olduktan sonra "soru sor" butonuna tıklamaktır. Gerekli alanları doldurduktan sonra "anonim olarak sor" adlı seçeneği işaretlediğiniz takdirde anonim soru sormuş olursunuz. Kayıt olmadan da soru sorabilirsiniz fakat sorunuza verilen cevaplardan anında haberdar olmazsınız.