Alkol sonrası kendine gelmek için ne yapmak gerekir

Soru
5/5 - (3 votes)

Bu aralar çok fazla alkol tüketmeye başladım. Hele bu tekila olsun vazgeçemiyorum 😜 böyle sanki havalarda uçuyorum o derece güzel oluyor. Ama alkol sonrası hiç iyi olmuyorum başım ağrıyor vücudum çöküyor falan filan. alkol sonrası kendine gelmek için ne önerirsiniz? Alkolden sonra kendine gelmek için ne yaplamlıyım?

Yanıtlananlar ( 3 )

 1. Aslında fazla alkol tüketmek oldukça zararlı. Bence içmemelisin o kadar, haftada 1 falan içersin arkadaşların ile birlikte. Ama alkolden sonra kendine gelmek için baız yollar mevcut.

  Alkolden sonra kendine gelmek için

  Alkolün etkisinden kurtulmak için bazı yollar var ve hepsi oldukça basit. İşte sana önerilerim:

  Bol Su İç: Alkol vücuttaki suyu tüketir, bu nedenle kendini iyi hissetmek için bol bol su içmelisin. Böylece, dehidrasyonu önler ve vücuduna ihtiyacı olan nemin geri kazandırırsın.

  Uyku: Yeterli uyku almak, kendini daha iyi hissetmeni sağlayacaktır. Alkol uyku kalitesini düşürür, bu nedenle biraz uyku çekmek senin için iyi olacaktır.

   

  Kahvaltı Yap: Alkol, vücudunun enerjisini tüketir. Kahvaltıda protein ve kompleks karbonhidratlar tüketmek seni toparlayacaktır.

  Egzersiz Yap: Egzersiz yapmak, vücuduna oksijen sağlar ve endorfinleri serbest bırakarak kendini daha iyi hissetmeni sağlar.

  Taze Hava Al: Alkolün yorgunluğunu yenmek için açık havada yürüyüş yapmak seni rahatlatacaktır.

  En iyi cevaplar
 2. Ayy ne güzel, senin de böyle havalarda uçmanıi yok mu😜 Ama her güzel şey gibi, alkol de bir noktada canını sıkabilir. Baş ağrısı, mide bulantısı, vücut çöküntüsü. Falan filan. Soru maili geldiği gibi cevap yazmak istedim. Ben de her gün içmeyi isterim ama ailem izin vermez. Alkol halen tabu bizim için. Bence en iyisi içtiğin miktara dikkat etmek. Aşağı da bir kaç öneri var internetten buldum yabancı forumlarda

   

  İlk önce, tekila bırakmanı öneriyorum. Evet evet, şaka yapmıyorum. Tekila seni daha da kötü hissettirebilir. Alkol alımını azaltarak başla, belki de vücudun bunu sevecektir.

   

  Alkol sonrası bol bol su içmeni öneririm. Hatta suyu tekila kadar sevdiğini söyleyebilirim, öyle değil mi? 😉 Bu, vücudunun kaybettiği sıvıları geri kazanmasına yardımcı olacaktır.

   

  Alkol tüketimine ara vermeni öneriyorum. Arada sırada alkol almak eğlenceli olabilir, ancak sürekli tüketmek seni daha kötü hissettirebilir. Biraz mola vermek ve vücudunun toparlanmasına izin vermek iyi olabilir.

  Egzersiz yapmayı deneyebilirsin. Biraz yürüyüş yapmak veya yoga yapmak seni rahatlatacaktır. Belki de vücudun kendini daha iyi hissedecektir.

  Son olarak, sabah kahvaltısını atlamama önerisinde bulunuyorum. Kahvaltı, vücudunun enerji sağlamasına yardımcı olacak ve kendini daha iyi hissetmeni sağ layacaktır

 3. M
  0
  2023-03-10T07:01:18+00:00

  İçme kardeşim, çok mu zor

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.