bacak sinirlerini güçlendirme için ne yapmak gerek

Soru
5/5 - (4 votes)

Benim bacaklarım çok hantal. spor yapayım diyorum ama bir türlü yapamıyorum. mesela yürüyüşe çıkıyorum fakat hemen yoruluyorum. Hem zaten bacağım çok uyuşuyor bunun sebebi sinirlerden kaynaklanıyormuş. bacak sinirlerini güçlendirme için ne yapabilirim? Bacaklarımda olan sinirler çok yakın ve sıkı bu yüzden kireçlenme falan oluyor.

Aslında bacak sinirlerini güçlendirme yöntemlerini de bu yüzden arıyorum. Çünkü bacaklarım da kireç olduğuna inanıyorum.

Varsa bacak sinirlerini güçlendirme için bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim…

Yanıtlananlar ( 2 )

 1. Bacak sinirlerini güçlendirme için yapman gereken şeyler var. Sonuçta oturarak sinirlerini güçlendiremezsin öyle değil mi?
  bu sinirleri güçlendirmek için yapman gereken şeyleri aşağıda paylaştım.

  Bacak sinirlerini Güçlendirme

  Omurga ve bel bölgesindeki sinirlerin güçlenmesi için şu adımları deneyebilirsin. Ama unutma, yerinde oturarak birşey yapamazsın

  1. Egzersiz: Bel bölgesindeki sinirleri güçlendirmek için düzenli olarak egzersiz yapmanız önemlidir. Örneğin, plonj yapmak, sırt üstü yüzmek, düzgün pozisyonlu yoga pozları gibi egzersizler yapabilirsin.
  2. Fiziksel aktivite: Bel bölgesindeki sinirlerin güçlenmesi için düzenli fiziksel aktivite yapmanız gerekir. Yürüyüş, koşu, bisiklet sürme gibi aktiviteler bel bölgesindeki sinirleri güçlendirebilir.
  3. Düzgün pozisyon: Sürekli olarak yanlış pozisyonlar almanız bel bölgesindeki sinirleri zayıflatabilir. Düzgün oturma ve ayakta durma pozisyonları bel bölgesindeki sinirleri güçlendirebilir.
  4. Stretching: Bel bölgesindeki sinirleri esnetmek için düzenli stretching yapmanız faydalı olabilir. Örneğin, hamstring ve sırt fleksörleri gibi kas gruplarını esnetmek bel bölgesindeki sinirleri güçlendirebilir.
  5. Fizyoterapi: Bel bölgesindeki sinirlerin güçlenmesi için fizyoterapi seanslarına katılabilirsiniz. Fizyoterapist bel bölgesindeki sinirlerin güçlenmesi için size uygun egzersizler önerebilir.

  Lütfen unutma, bel bölgesindeki sinir sorunlarının nedeni farklı olabilir ve bu nedenle, bu adımlar herkes için uygun olmayabilir. Eğer bel bölgesinde sinir sorunlarınız varsa, bir doktora başvurmanız tavsiye edilir.

  0
  2023-02-12T09:44:39+00:00

  Bacak sinirlerini güçlendirme için yapılan şeylerin aynısı, vücut sinir sistemi için de geçerlidir. Kötü alışkanlıklardan kurtulun. Sigarayı bırakmanız, alkol aşırı tüketiminizi ve psikoaktif maddeleri kullanmamanız gerekir. Hayatınıza spor ekleyin. Dayanıklılık ve fiziksel egzersizler sinir sistemini mükemmel bir şekilde güçlendirir.
  Dinlenmeyi unutmayın.
  Tam bir uyku, dinlenme ve çalışma organizasyonunun rasyonel olması sinir sisteminin güçlenmesi için önemli bir faktördür. Sağlıklı beslenin.
  Sinir sistemini güçlendirme ve iyileştirme yollarından bir tanesi sağlıklı beslenmektir. Meditasyon yapın. Meditasyon, rahatlamak ve düşünceleri düzenlemek için mükemmel bir yoldur. Vitamin D alın. Bu, güneşte yürüyüşler veya ruh halini ve hisleri etkileyen hormona seviyenin normal tutulması için D vitamini takviyeleri olabilir.

  Sinir sistemi güçlendirmek için ürünler Sağlıklı beslenme sinir sistemini mükemmel bir şekilde güçlendirir, bu nedenle stresli insanların menüsünde yüksek miktarda faydalı mikroelement ve vitamin içeren ürünler bulunmalıdır:

  Portakal gibi turunçgiller, muzlar – muhteşem antidepresanlar; Asitli süt ve süt ürünleri – sinir sistemi için güçlendiricidir; Balık – Omega-3 yağ asitleri ile zengindir ve depresyonun tedavisi için kullanılabilir.

   

  Sinir sistemi güçlendirme için bulduklarım bunlar. Bacak kasları da dahil güçlendirme için spordan ziyade, squat hareketine ağırlık vermelisin. Mesela üste attığım squat videosunu izle, onu uygularsan bacak güçlendirme egzersizi yapmış olursun.

  En iyi cevaplar

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.