Başkasının düşüncelerini yönlendirme gibi bir şey var mı?

Soru
Yıldız ver

Arkadaşlar son zamanlarda telepati, biyokinezi ve telekinezi gibi alanlara yöneldm. öğredim ki başkasının düşüncesini yönlendirme gibi bir şey varmış nedir bu nasıl yapılır var mı bilgisi olan. ben buraya e posta mı girdim ve bir cevap geldiğin de e postama bildirim gelir mi çünkü anonim soru soruyorum şu an. Ben başkasının düşüncelerini yönlendirme yapabilir miyim?

Yanıtlananlar ( 5 )

 1. 2023-01-15T16:53:52+00:00

  Bu sitede belirttiğiniz e-posta adresine, sorularınıza verilen yanıtlar bildirim olarak gönderilir. Asıl soru hakkında bir yorumum yok.

 2. L
  2023-01-15T16:59:33+00:00

  başkalarının düşüncelerini yönlendirme gibi bir şey var. Bu, ikna etme veya etki olarak adlandırılır. Bu, bazı teknikler ve stratejileri kullanarak birinin fikrini veya davranışını değiştirmek için yapılır. Bu, iletişim, beden dili veya bazı teşvikler kullanarak yapılabilir. Ancak, sonuçta, karar ve seçimin kişinin kendisine ait olması gerektiğini ve herhangi bir şekilde manipülasyon veya zorlama kabul edilemez. bsşkalrının düşüncelerini yönlendirme önemli bir konu. İnsanlar genellikle iletişim, beden dili veya ödüller gibi yollarla başkalarını etkilemeye çalışırlar. Ama unutma ki sonuçta karar ve seçim kişinin kendine ait olmalı, herhangi bir şekilde zorlama yada manipülasyon kabul edilemez.

  Bu yüzden başkalarının düşüncelerini yönlendirmek için daha detaylı kaynaklara bakmak lazım. özellikle ruslar tarafında bu konuda ataştırmalar bile yapmışlar.  insanlar başka insanların düşüncelerini yönlendirmeye çalışırlar, iletişim yolları, beden dili veya ödüllerle. ama sonuçta karar kişinin kendine ait olmalı, zorlama yada manipülasyon kabul edilemez. Sen neden böyle bir şey istiyorsun anlamadım? Sana bi video önereyim pek iyi değil ama yine de bu videoyu izlersen biraz fikir edinebilirsin.

 3. 2023-01-15T19:11:10+00:00

  ne yazık ki zihinleri okuma veya başkasının zihnine girmek mümkün değil. Herkesin düşünceleri ve duyguları kendilerine aittir ve onların rızası olmadan okunamaz veya değiştirilemez. Ayrıca, bu bir etik değil. Ve eğer başkasının düşüncelerini değiştirmek istiyorsan, bunun yerine dürüst ve saygılı bir şekilde onlarla iletişim kurmalısın. Unutma ki herkes kendi inançlarını ve düşüncelerini serbestçe oluşturmalı ve değiştirmelidir. Bunu psikolojik manipülasyonla yapabilirsin ama ama ama

  başkasının düşüncelerini yönlendirme gibi bir şeyi ben daha önce biyokinezi gibi alanlarda duymadım. hem duygu ve düşünceleri manipüle etmek gerçekten mümkün değil. Herkes kendi duygu ve düşüncelerini kontrol eder ve kimsenin senin için duygularını ve düşüncelerini değiştirmesine izin vermemelisin. Ayrıca, bu etik değil ve insanları kullanmak için kötü bir yoldur. İnsanların kendi duygularını ve düşüncelerini kontrol etmelerine izin vermeli ve saygılı olmalısın.

   

 4. 2023-01-15T19:13:51+00:00

  eğer başkasının düşüncelerini yönlendirmek istiyorsan, senin için en iyi yol onları ikna etmek için çok iyi bir argümanların olmasıdır. Ya da eğer sen bir Jedi isen, senin için senin Jedi mind trick kullanabilirsin. Ama gerçekten, insanların kendi düşüncelerini kontrol etmelerine izin vermeli ve saygılı olmalısın. Ayrıca unutma ki, düşünceleri yönlendirmeye çalışmak, insanları manipüle etmek anlamına gelir ve etik değil.

 5. L
  2023-01-16T07:08:05+00:00

  Hayır derdim ama beyin dalgalarının bazı ilginç bağıntıları var. Beyin dalgaları, birbirleriyle iletişim kuran nöron kütlelerinden senkronize elektrik darbeleri ile üretilir.

  Genlik modülasyonunda, taşıyıcı dalganın genliği (sinyal gücü), iletilen dalga biçimiyle orantılı olarak değişir. Aşağıya bakın: Taşıyıcı sinyalin bir genliği vardır ve buna modülasyon eklendiğinde, sonuç aşağıdaki modüle edilmiş sinyaldir.

  Beyinde genliği modüle eden bir sinyal yok gibi görünüyor. Ancak bir beyin dalgası frekansı genliğini değiştirebilir W. Gray Walter’ın 1963’te yayınlanan “Yaşayan Beyin” adlı kitabım var . Normal insanların EEG alfa ritimlerini gözlemledi . Gözleri kapalıyken belirgin alfa ritimleri (yüksek genlik) vardı ve gözler açıkken ritimler kayboldu (genlik yok). Gözleri açık veya kapalıyken sürekli yüksek amplitüdlü alfa ritimleri olan kişilerin görsel imgeleri yoktu. Bu insanlar iyi bir soyut akıl yürütme ile işitsel, kinestetik ve dokunsal olma eğilimindeydiler. Başka bir grubun gözleri açıkken veya kapalıyken önemli bir EEG alfa ritmi genliği yoktu. Bu insanların düşünme süreçleri neredeyse tamamen görsel imgeler üzerinden yürütülür. Her grubun yüzdesine bakıldığında: düşük görselleştiriciler (%15), yüksek görselleştiriciler (%15), diğerleri (%70). Düşük görselleştiricilerin %15’inin çoğu “belirsiz ve silik” kategorisinde yer alırken, yalnızca yaklaşık %2’si “hiç görüntü yok” kategorisindedir. Düşük görselleştirmeye sahip insanlar, görsel olan herhangi bir rüyaya veya diğer birçok duyuya da sahip olmama eğilimindedir. Tam Aphantasia, bu kişilerin zihinlerinde herhangi bir görüntü, ses, tat, koku veya dokunma yaratamamaları anlamına gelir. Sanırım afantazili insanların yaklaşık %66’sı bazı resimlerle rüya görüyor… ama ben hiç resimlerle rüya görmedim.

  Beyin dalgası frekansı beyin içinde değişebilir. Beyin dalgası hızı Hertz (saniyedeki döngü) cinsinden ölçülür.

  Delta beyin dalgaları (.5 ila 3 Hz) yavaştır. En derin meditasyonda ve rüyasız uykuda üretilirler. Çok fazla şeyimiz varsa, öğrenme sorunları, düşünememe, şiddetli DEHB olabilir. Çok azımız varsa, vücudu gençleştirememe, beyni canlandıramama, kötü uyku olabilir.

  Teta beyin dalgaları (3 ila 8 Hz) en sık uykuda meydana gelir ancak derin meditasyonda da baskındır. Teta, yaratıcılığımız, duygusal bağlantımız, sezgilerimiz, gevşememiz ile ilgilidir.

  Alfa (8 ila 12 Hz) beyin için dinlenme durumudur. Alfa dalgaları genel zihinsel koordinasyona, sakinliğe, uyanıklığa, zihin/beden entegrasyonuna ve öğrenmeye yardımcı olur.

  Beta beyin dalgaları (12 ila 38 Hz) normal uyanık bilinç halimize hakimdir. Bunlar, çoğu insanın eleştirel düşünme, yazma, okuma ve sosyalleşme gibi bilinçli görevleri tamamlamak için gün boyunca sergilediği çok hızlı beyin dalgalarıdır.

  Gama beyin dalgaları (38 ila 42 Hz) yüksek frekansa sahiptir. 40 Hz gama dalgasının duyularımızın algı ile ilgili bağlanmasında önemli olduğu ve yeni materyal öğrenmede rol oynadığı düşünülmektedir.

  Beş tür beyin dalgasından biri beynimizde aşırı üretilirse ve/veya az üretilirse sorunlara neden olabilir . Bu nedenle, diğerlerinden “daha ​​iyi” veya daha “optimal” olan tek bir beyin dalgası olmadığını anlamak önemlidir.

  Beyin dalgalarının genliği değiştirebilme veya farklı bir frekans oluşturabilme yeteneği, bilginin beynin nöral bağlantılar dışındaki farklı bölgelerine iletildiği anlamına gelmez , ancak dalgalar, beyin dalgaları ile belirli davranış türleri arasında güçlü bir korelasyon olduğunu düşündürür.

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.