Bir erkek neden engeller? Sebepleri nelerdir?

Soru
4.8/5 - (5 votes)

Sevgili diyebileceğim biriyle ilerleme yolundaydık. Fakat her ilişki de olan tartışma gibi bişeyler yaşadık. Ama bugün baktım ki bu beni engellemiş 🙁

Sabahtan beri düşünüyorum bir erkek neden engeller diye aklım almıyor.

Var mı önerisi olan erkek neden engeller diye?

Yanıtlananlar ( 4 )

 1. Yani bir erkek neden engeller sorusuna verilebilecek onlarca cevap var. Ne yaşadığın ve neler yazdığın belli değil bilmiyoruz. Çok sıktıysan yani ne bilim psikolojisini bozduysan sıkıntı yaşanır tabi.

  Bir Erkek Neden Engeller? Sebepleri Nelerdir?

  Bir erkeğin neden bir başkasını engellediği farklı nedenlerle ilgili olabilir. Belki de aralarında bir anlaşmazlık var ve bu kişiye karşı olumsuz bir his besliyor olabilirler. Belki de bu kişiden rahatsızlık duyuyorlar veya sürekli olarak rahatsız edildiklerini hissediyorlar. Ancak, ne olursa olsun, bir erkeğin bir başkasını engellemesi saygısızlık olarak kabul edilebilir. Eğer gerçekten arkadaşça bir ilişki kurulmak isteniyorsa, engelleme yerine sorunlar konuşulup çözülmeye çalışılmalıdır. Bir erkek neden engeller whatsapptan veya sosyal medyadan farklı sebepler vardır illa.

  Sosyal medya hesaplarına gelince, bir erkeğin tüm hesaplarından bir kişiyi engellemesi, o kişiyle olan tüm iletişimlerini kesmek istediği anlamına gelebilir. Belki de kişiye karşı artık hiçbir ilgisi kalmamıştır veya sadece rahatsızlık duyduğu bir davranışı düzeltmek istemiştir. Ancak yine de, engelleme kararı kişisel bir seçimdir ve her zaman saygılı bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyorum.

  Ben ek olarak aşağıda sana bir erkek neden engeller sorusuna verilebilecek en iyi cevapları verecek

  En iyi cevaplar
  0
  2023-02-20T19:50:04+00:00

  Erkekler, bazen iletişimlerinde veya ilişkilerinde sorun yaşadıklarında, engelleme gibi pasif agresif davranışlara başvurabilirler. Belki de bu kişiye karşı güvensizlik duyuyorlar, kızgınlık veya öfke hissediyorlar ya da sadece kaçmak istiyorlar. Bu durumda, engelleme, sorunun üstesinden gelmek yerine, sorunu arttırabilir ve taraflar arasındaki iletişimi kesintiye uğratabilir. Ancak yine de, her durumun farklı olduğunu ve bu nedenlerin kesinlikle genelleme yapılamayacak kadar çeşitli olduğunu belirtmek isterim.

  Unutmayın, sağlıklı ilişkiler, dürüstlük ve saygıya dayanır. İki kişi arasındaki iletişimde açık olmak, sorunları konuşmak ve çözmek, ilişkiyi güçlendirir. Engelleme gibi davranışlar yerine, problemleri açıkça konuşup birlikte çözüm bulmayı tercih etmek, daha olumlu bir sonuç doğurabilir.

 2. Z
  0
  2023-02-21T19:33:00+00:00

  Yani ne diyebiliriz ki 🙂 bir erkek neden enegller diye soruyorsun bence üstüne fazla gitmişsin. BİZ kaçmak için engel atmayız, artık ilişki kurmak istemediğimiz için engel basarız. Aslında engel biraz fazla olmuş ama demek ki çok sıkmışsın adamı ya sen :):):):):):

 3. Yanıt veren arkadaşlar çok teşekkür ederim. Erkek neden engeller sorusunun cevabı belli aslında. Kendisi uğraşma istemiyor. O halde ne deyim, yolu açık olsun😉😉😉😉

cevap bırak