Bu aralar hüzünlü karamsar bir duygu durumu içerisindeyim

Soru
Yıldız ver

BU aralara nedense hüzünlü karamsar bir duygu durumu içerisindeyim. depresyonda da değilim ama nedense ara ara geliyor bi hüzün ve karamsarlık duygu durumu. halimden memnunum fakat ara ara gelince dayanamıyorum. var mı sizin karamsar bir durgu durumundan çıkmam için önerileriniz. Tekrar edim depresyonda değilim travmam da yok

Yanıtlananlar ( 9 )

 1. M
  2022-12-19T07:02:42+00:00

  Ülkece Depresyondayız be ben de bu son zamanlarda böyleyim. Acaba havalardan mı böyle olduk anlamadım gitti

 2. bence havalardan kaynaklanıyor bu. Etrafta herkeste hüzünlü karamsar bir duygu durumu mevtu. Bazen bana da geliyor ara ara bu gibi üzüntü ve hiçbişey yapmama halleri ama bi kaç güne hüzünlü karamsar duygu durumu geçiyor. Zamana bırak bence

 3. L
  2022-12-21T19:28:52+00:00

  Bence öyle görünüyor, kısmen bunun nedeni, vücut kimyamızın zaten “üzüntü” üzerine kurulu olduğu ve genellikle karamsar bir ruh hali içinde olduğumuz zamanlardır .

  Ve muhtemelen, üzgün olduğunuzda mesajlarınıza veya aramalarınıza cevap vermeyen dikizciler, üzgün olduğunuzu biliyorlar ama gerçek hayatı ve arkadaşlığı kaldıramıyorlar. Umarım bu zor zamanlarınızda size destek olabilecek iyi arkadaşlar edinirsiniz

  Yani senin hüzünlü karamsar bir duygu durumu içerisinde olman yediğin yemeklerden de olabilir.  Al aşağıdaki şarkıyı sana armağan ediyorum 🙂

  • Sana bazı öneriler vereyim.  Bunları başka sitede buldum umarım beğenirsin

   Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, olumlu bir zihniyetle ilişkili birçok özellik ve özellik vardır:

   • İyimserlik: Çabalarınızın sonuç vermeyeceğini varsaymak yerine, çaba gösterme ve risk alma istekliliği.
   • Kabullenme: İşlerin her zaman istediğiniz gibi gitmediğini kabul etmek, ancak hatalarınızdan ders çıkarmak.
   • Esneklik: Pes etmek yerine sıkıntı, hayal kırıklığı ve başarısızlıktan geri dönmek.
   • Minnettarlık: Aktif olarak, hayatınızdaki iyi şeyleri sürekli olarak takdir etmek (Blank, 2017).
   • Bilinç/Farkındalık: zihni bilinçli farkındalığa adamak ve odaklanma yeteneğini geliştirmek.
   • Dürüstlük: aldatıcı ve bencil olmak yerine onurlu, doğru ve açık sözlü olma özelliği (Pozitifliğin Gücü, t).

   Olumlu bir zihniyetin bu özellikleri, olumlu bir zihniyeti sürdürmek için yaşamınızda aktif olarak iyimserlik, kabul, esneklik, şükran, farkındalık ve bütünlüğü benimsemediğiniz sürece ters yönde de çalışabilir.

   Olumlu Tutum şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

   • Olanı Kabul Etmek, krize girmemek ve değişim için çalışmak.
   • Zorlukların gözlerine bakmak… ve gülmek.
   • İstediğin gibi olmasa bile beklenmedik olanın tadını çıkarmak.
   • Mevcut koşullarınız ne kadar kötü olursa olsun, olumlu bir gelecek tasavvur etmek.
   • Olumlu sözlerle insanları motive etmek.
   • Tonu tersine çevirmek için bir gülümsemenin gücünü kullanmak.
   • Arkadaş canlısı olmak, tanımadıkların da dahil.
   • Düştüğünüzde geri zıplamak. (Kaç kere düşersen düş.)
   • Herkesi kaldıran bir enerji kaynağı olmak.
   • İlişkileri anlamak, maddi şeylerden daha önemlidir.
   • Çok az şeye sahipken bile mutluluğu seçmek.
   • Kaybederken bile iyi bir zaman yaratmak.
   • Başkalarının başarısı için mutlu olmak.
   • Hatırlamak Gülümsemek kaşlarını çatmaktan daha kolaydır.
   • Bir yabancıya da dahil olmak üzere iltifat etmek.
   • Tanıdığınız birine ne zaman harika bir iş çıkardığını söyleyin. (Samimi olmak.)
   • Birinin gününü yapmak. (Sadece bir çocuğun değil… yetişkinlerin de günlerinin özel olması ihtiyacı!)
   • İşler ne kadar adaletsiz görünürse görünsün başkalarına iltifat etmek. (Bu bir zaman kaybı… bunun yerine bir şeyler yapın!)
   • Diğer insanların olumsuzluklarından kaçınmak sizi aşağı çeker.
   • Karşılığında almayı beklediğinizden daha fazlasını vermek.
   • Kendine karşı dürüst olmak
 4. Ö
  2022-12-21T19:35:14+00:00

  NE OLURSA OLSUN ASLA KİMSEDEN NEFRET ETMEYİN

  Her zaman hatırla, HİÇBİR ŞEY KALICI DEĞİLDİR. Her şey bir gün tersine dönecek. BUNA İNAN

  ŞİKAYET ETMEYİ BIRAK. Şikayet etmek, eylemsizliğiniz için kendinize bahaneler bulmaktır.

  SORUNLARINIZ İÇİN HERKESİ SUÇLAMAKTAN vazgeçin . Onlar bir nedenden dolayı senin problemlerin . Yıllarca şikayette bulunabilirsiniz ve kimse bunları sizin yerinize çözmez veya bu sorunu halletmek için bir günü, bir haftayı veya ayları kullanabilirsiniz.

  KENDİNİZDEN VE ŞU ANDA ELİNİZDEKİLERDEN MUTLU OLUN. Kıskanma. Sadece hayatınızı daha iyi hale getirmeye çalışın. Şu anda yaşam koşullarınız ne olursa olsun KABUL EDİN. O zaman değiştirebiliyorsan değiştir.

  BEKLENTİLERİ BIRAKIN. Nezaketiniz ve iyiliğiniz, sevgi ve bereket bir yerden gelmelidir. Özgürce verin ve ASLA hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

  Kontrol edemediklerini değiştirmeye çalışmaktan vazgeç ve yapabileceklerini kontrol altına al. İnsanları değiştirmeye çalışmayı bırakın, bunun yerine onları etkilemeye çalışın.

  Kendi başına yaşamaya çalış. Neden? Size kendiniz için nasıl sorumluluk alacağınızı ve kendinize nasıl güveneceğinizi öğretecektir. Ayrıca insanları daha çok takdir edeceksiniz.

  Bunu yapmaktan rahatsız olmadıkça veya inançlarınıza aykırı olmadıkça veya sizin için sağlıksız olmadıkça sizi mutlu eden her şeyi ASLA BIRAKMAYIN. Sizi aklı başında tutan şey budur. Benimki spor yapıyor.

  İnsanlara mümkün olan en küçük şekilde yardım edin. Önemli değil. O adama yükünü taşıması için yardım etmek fena bir fikir olmaz. Annesi o oyuncağa parası yetmeyen o çocuğu Noel hediyesi olarak almak harika olurdu. Eğer bankayı kırmasaydı. İNANIN VEYA İNANMAYIN, ÇOCUK HER ZAMAN HATIRLAYACAK ve gelecekte başkaları için de benzerini yapacak. Ve dünyayı böyle daha iyi bir yer haline getiriyorsun

  Minnettar ol.

 5. Arkadaşım insanız bu normaldir. Bence takma ve iyi olmaya çalışmaya bak.
  hüzünlü karamsar bir duygu durumu içerisnde olmayan bir kişi göster bana?

  İnsan sorunlarını sınıflandırırsak, çok az türü olacaktır. Yine de, her karşılaştığımızda yeni bir sorunla karşı karşıyaymış gibi, hayatımız boyunca mücadele ediyoruz.

  Sorunun temel nedeni olan ruhunuzu tatmin eden bir cevap bulana kadar, sizi rahatsız eden her şeyi tüm gücünüzle sorgulayın. Bu tür cevaplar yavaş yavaş içinizde belirli bir ANLAŞMA getirir. Bu netliğe bir kez sahip olduğunuzda, asla pozitif, negatif, güçlü, zayıf, motive olmanıza gerek kalmayacak. Bu netlik, her şeyde zahmetsizce size rehberlik edecektir.

  Ancak çoğu insan, çok çaba gerektirdiği için gerçek yanıtlar aramaz. Çoğu insan bir süre işe yarayan Ağrı Kesici türden yanıtlarla yetinir, sonra aynı sorun yeniden ortaya çıkar. Yine bir Ağrı Kesici daha alırsınız, sorun bir süreliğine geçer ve tekrar ortaya çıkar. Bu döngü hayatın sonuna kadar devam eder.

  Ağrı Kesicilere Örnek: – Motivasyon, Pozitif Olun ve diğer benzer felsefeler veya fikirler.

  Tüm bu Ağrı Kesiciler yalnızca BİR KEZ veya İKİ KEZ çalışır. Aynı fikir, bir veya iki kez uyguladıktan sonra işe yaramaz. Ardından yeni Ağrı Kesiciler arıyoruz.

  Bir Ağrı Kesici bulmak çok daha kolaydır ve bir düğme tıklamasıyla erişilebilir – internet.

  Tek tesellimiz, diğer herkesin de Ağrı Kesici kullanıyor olması.

  Çok az insan gerçek cevaplar arar…

 6. Hüzünlü ve karamsar bir duygu durumu genellikle insanların yaşadıkları olaylar veya hayatlarındaki sıkıntılardan kaynaklanır. Ama unutma ki her şey zaman içinde geçer, yani sadece bekle ve zaman içinde iyi olacaksın! Ayrıca, arkadaşlarınla vakit geçirmek, hobilerine devam etmek veya meditasyon yapmak gibi şeyler de duygu durumunu düzeltmen için yardımcı olabilir. Önemli olan, duygularını yok etmek değil, onlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmektir. Unutma ki herkes zaman zaman hüzünlü ve karamsar hisseder ama önemli olan nasıl onlarla başa çıkacağını öğrenmektir.

  Ayrıca, bir terapist veya danışman ile konuşmak da duygu durumunu düzeltmen için önemli bir yoldur. Onlar seninle birlikte senin duygularının sebeplerini ve nasıl onlarla başa çıkacağını anlamaya çalışabilirler. Ayrıca, stresi azaltmak için yoga, jogging, bisiklet sürmek veya müzik dinlemek gibi aktiviteler de deneyebilirsin. Unutma ki, duygusal durumun geçecek, sadece zaman içinde iyi olacaksın!

  Hem zaten sağda sol da hüzünlü karamsar bir duygu durumu diye araştırma yapman seni iyice depresyona iter.

 7. Güzel yanıtlarınız ve hüzünlü karamsar duygu durumuma iyi tavsiyeler verdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Gerçekten herkese teşekkürler daha iyi olacağım ve daha iyi oluyorum

 8. 2023-01-19T21:26:06+00:00

  Huzunlu ve karamsar duygu durumu

  genellikle insanlarin♣ yaşadikları olaylar veya hayatlarindaki sıkıntılardan kaynaklanir. Ama unutma ki her sey zaman icinde gecer, yani sadece bekle ve zaman icinde iyi olacaksin! Arkadaşlarınla vakit geçirmek, hobilerine devam etmek veya meditasyon yapmak gibi şeyler de duygu durumunu düzeltmen icin yardımcı olabilir. Önemli olan, duygularını yok etmek degil, onlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmektir. Unutma ki herkes zaman zaman huzunlu ve karamsar hisseder ama önemli olan nasıl onlarla başa çıkacağını öğrenmektir.

  terapist veya danışman ile konuşmak da duygu durumunu düzeltmen için önemli bir yoldur. Dikkat et ama bunun sonu depresyona girer. Ben sana biraz depresyon tavsiyesi vereyim internetten bulduğum.

  Öncelikle, unutma ki herkes zaman zaman huzunlu ve karamsar hisseder ama önemli olan nasıl onlarla başa çıkacağını öğrenmektir.

  • Arkadaşlarınla vakit geçirmek veya aile ile iletişim kurmak duygusal durumunu düzeltmen için faydalıdır.
  • Hobilerine devam etmek veya yeni hobiler edinmek, stresi azaltmaya ve duygusal durumunu düzeltmeye yardımcı olabilir.
  • Meditasyon veya yoga yapmak, beden ve zihnin rahatlamasını sağlar ve duygusal durumunu düzeltmen için faydalıdır.
  • Terapist veya danışman ile konuşmak, depresyonun nedenlerini ve nasıl onlarla başa çıkacağını anlamaya yardımcı olabilir.
  • Doğa da yürüyüş yapmak, hava almak ve manzara izlemek, duygusal durumunu düzeltmen için faydalıdır. Unutma ki, duygusal durumun geçecek, sadece zaman içinde iyi olacaksın! Çok önemli olan, duygularını yok etmek değil, onlarla nasıl başa çıkacağını öğrenmektir.

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.