Çok Merak Ediyorum Niçin Yazı Yazıyoruz?

Soru
Yıldız ver

Çok merak ediyorum bizler niçin yazı yazıyoruz? eskiden kalma farklı yollar da olabilir ama neden insanlar sıkıldıkları zaman şiirler, kitaplar veya şarkılar yazar. burada olan sıkılma bilinenin aksine hayat boşluğu diyebiliriz. Üstleik yazı nasıl ortaya çıktı ufaktan anlatırsanız sevinirim

Yanıtlananlar ( 3 )

 1. V
  2023-01-24T19:10:08+00:00

  Niçin yazı yazıyoruz güzel bir soru.
  Tarihe baktığımız da insanlar hep bir etkileşim içine girmeye çalışmışlardır. Önceleri yıldızlara bakarak, bir diğer tarafta insanların olduklarına inanırlardır ve o yıldızlar sayesinde anlaşırlardı. Hem Yazmak, duygularımızı, düşüncelerimizi, fikirlerimizi ve hikayelerimizi ifade etmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda, yazmak insanlar arasında iletişim kurmak için bir araçtır ve yazdığımız şeyleri paylaşmak diğer insanlarla düşüncelerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmak için bir fırsattır. Yazmak ayrıca, belleğimizi geliştirmek, düşüncelerimizi daha iyi organize etmek ve kendimizi daha iyi anlamak için de kullanabiliriz. Yazmak birçok faydası olan bir aktivite ve bize duygusal, zihinsel ve sosyal açıdan yararlı olabilir.

 2. Niçin yazı yazıyoruz sorusuna şöyle bir cevap vermek istiyorum:

  Gizli bir odada, Nazi’lere yakalanma korkusuyla yaşayan 14 yaşındaki Yahudi kız Anne Frank, günlüğüne “Yazarken her şeyi üzerimden atabiliyorum, acılarım yok oluyor, cesaretim yeniden doğuyor” diye yazmıştı.

  Belki bu yüzden insanlar bir blog, şiir, roman ya da herhangi bir şey yazmalıdır. Kendini tanımak ve bu soyut düşünceleri başkalarının anlamasına yardımcı olmak için somut bir dil kullanmalıdır

  Yani insanlar yazarken duygularını da kağıda geçirirler. Bu yüzden yazmak bir nevi stres atmak için kullanılabilir. Cevap yeterlidir umarım.

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.