Donanımsal Sorunları Gidermek İçin ne yapmak gerek?

Soru
Yıldız ver

Bilgisayarım da çıkan donanımsal sorunları gidermek için ne yapabilirim? bazen kayıt defterinden hata çıkıyor ve ne yapacağımı bilmiyprum. Mesela kayıt defterindne bir yere giriyorum bazen ekran kartı hatası falan veriyor.

Anakart sorunları ortaya çıkıyor donanım hataları yüzünden. Genel de yazılımsal hatalardan dolayı meydana çıkıyor. Bu ekran kartı sorunlarını nasıl gideririm? Karşıma böyle hatalar çıkıyor ama ne yapacğaımı bilmiyorum. Var mı önerisi olan. Ek olarak bu tarz donannım sorunlarını bana gösterecek bir bilgisayar yazılımı var mı? Bildiğiniz bir donanımsal sorunları gidermek için hata kkodları öneren bir yazılım varsa bana paylaşın.

Yanıtlananlar ( 5 )

 1. Ş
  2023-01-11T19:47:23+00:00

  Hangi donanımsal sorunları gidermek istiyorsun? Ekran kartı ile ilgili bir donanımsal sorununu gidermek istiyorsan, burnıntest diye bir program var. Onu kullanabilirsin bilgisayarının donanımsal sorunlarını gidermek için. Bu burnıntest programı sana güzel öneriler erebiliyor. Bu programı aşağıya ekliyorum linkleri. Buradan indir bir kur sana donanımsal hataları verir. Çünkü yazdığın yazı da yazılımsal mı yoksa donanımsal mı pek anlaşılmadı.

  indirme: burnintest

 2. Üstteki arkadaşın dediğine katılıyorum. bilgisayarda donanımsal sorunları gidermek için burninttest programı kullanabilirsin. Çünkü bu program bilgisayarı tamamen tarayarak gereken hataları karşına çıkarır. Fakat ben anlamadım sen hangi donanım hatalarından bahsediyorsun diye. Ama donanım hatalarını tespit eden programlar işine yarayabilir.

 3. D
  2023-01-12T11:13:31+00:00

  Driver sorunları sebebiyle donanımsal sorunlar meydana geliyor. Yapman gereken şey bir driver booster programını indirmek.
  Ardından bu gibi donanımsal sorunları gidermek için ufak bir tarama yapıcaksın ardından da zaten karşına yapman gerekenler çıkıcak. Ha bir de antivirüs programları bazen yazılımsal sorunlar ortaya çıkarabilir. Bundan dolayı donanımsal hatalar da meydana gelmiş olabilir. Dikkat et bi tekrardan tarama yap

 4. B
  2023-01-12T19:17:25+00:00

  Bu donanım sorunları gidermek için bilişim bölümünün bazı yönergeleri var. Sen bilişim bölümü için mi bu soruyu soruyorsun? Ekran kartı sorunları, anakart sorunları, ekran sorunları, işlemci sorunları gibi karşına çıkan şeylerin çözümünü arıyorsan senin bölümün kitapçığı olabilir onu kontrol et. Ha bi de staj yapıyorsan galiba yeni yeni öğreniyorsun donanımları.

 5. D
  2023-01-15T11:27:21+00:00

  Donanimsal sorunları gidermek için, ilk olarak sorunun ne oldugunu anlamak gerekli, eger bilgisayarın yavas calisiyorsa, bellek yetersiz olabilir, eger ekran kararsa, ekran karti arızali olabilir, hatta ses yoksa ses karti arızali olabilir. O yuzden ilk olarak problemi tespit etmen lazim, sonra arıza tespit ettikten sonra ona göre hareket etmek gerekli, eger arıza kendin tarafından giderilemezse, bir uzmana danışmak gerekli olabilir.

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.