Evlat sahibi olmak nasıl bir duygu? Anne olmak nasıl bi his

Soru
Yıldız ver

Yakın bir zaman da ALLAH’ın izniyle evlat sahibi olacağım. Annelik duygusu nasıl bir şey? Evlat sahibi olmak nasıl bir duygu? İnşallah sağlıklı bir evladm olur internette bazı yerlere bakıyorum bazı yorumlara cocuk sahibi olmak için çok güzel diyorlar. Bazıların da hemen annelik duygusu yok oluyor nedense ama evlat sahibi olmak benim için çok iyi olacak gibi. Sizin var mı önerileriniz evlat sagibi olmak nasıl bir duygu? Nasıl hislerimiz olabilir?

Yanıtlananlar ( 5 )

 1. Evlat sahibi olmak nasıl bir duygu?

  Evlat sahibi olmak, herkes için farklı bir duygudur. Bazıları için, evlat sahibi olmak hayatlarının en mutlu anlarından biri olabilir, çünkü evlatlarına sevgi ve bakım vermek onlar için önemlidir. Bazıları için ise evlat sahibi olmak, hayatlarının en zor zamanlarından biri olabilir, çünkü evlat bakımı zaman alıcı ve yorucudur.

  Anne olmak da aynı şekilde farklı hisler yaratabilir. Bazıları için, anne olmak hayatlarının en mutlu anlarından birisidir, çünkü çocuklarına sevgi ve bakım vermek onlar için önemlidir. Bazıları için ise anne olmak, hayatlarının en zor zamanlarından birisidir, çünkü çocuk bakımı zaman alıcı ve yorucudur.

  Herkesin duyguları farklıdır ve herkesin evlat sahibi olmak ya da anne olmak ile ilgili deneyimleri de farklıdır.

  Ek olarak evlat annelik duygusu bazı kişilerde çok daha fazla ağır basar. Bu sebeple yok bebeğimi yere koymiyim, acaba uyur mu, acaba şu an ne hissediyor gibi paranoyalara da sokabilir bu annelik duygusu. Cocuk sahibi olmak çok güzel ve iyi bir duygu.

 2. 2023-01-21T19:55:35+00:00

  Benim için kızımın doğumu çok önemli. Bir çocuk her ebeveyn için önemlidir ve benim için de öyle. Hamileyken, diğer ebeveynlerin nasıl kolayca bebekleriyle bağlantı kurduklarını ve onları kendi dünyaları olarak gördüklerini düşündüm. Ancak kendimin bebeğimle çabuk bağ kurup kuramayacağımın şüphesi vardı.

  Ama doğal olduğunu düşünüyorum. Doğum sonrası uyanma odasında bilincimi geri kazanmaya çalışırken, onun görüntüsünü gördüğüm andan itibaren tüm şüphelerim ortadan kalktı ve onun benim değerli varlığım olduğunu biliyorum. İlk iki gün boyunca şiddetli karın ağrısına rağmen, onu kendim beslemeye devam ettim ve bu, annelik içgüdülerinin ne anlama geldiğini anladım. Her gece yanımda uyurken, onun hayatını güzelleştirmek ve böylelikle kendimin de hayatını güzelleştirmek için amaçladığımı biliyorum. Artık paha biçilemez bir şeyin sahibi oldum ve bu beni zengin hissettiriyor. Kutsanmış bir ebeveynim galiba.❤

  Evlat sahibi olmak nasıl bir duygu sorusuna daha iyi cevaplardan ziyade, annelerin ilk doğum esnasında hissettiği şeyler yazılabilir.

 3. Ö
  2023-01-21T20:03:08+00:00

  Evlat sahibi olduğum ilk aylar biraz kötüydü ama sonradan alıştım. Evlat sahibi olmak nasıl duygu sorusuna kendim cevap vereyim.

  Benim için iki hamileliğim de planlıydı. İlk hamileliğimi çok iyi planlamıştım. Her gün, her saat, her dakika ve her saniye annelik hayalini kuruyor, kendi çocuklarımı büyütmek ve anneme ne olduğumu kanıtlamak için bekliyordum. Hamilelikte bazı aksaklıklar oldu ama hala ayın üzerindeydim ve kendimi uzun bir yolculuğa hazırlıyor ve donatıyordum. Doğum zordu ama sonunda her şey bittiğinde ve ikimiz de güvende olduğumuzda tanıştığımıza memnun oldum. İlk doğumda göğsüme yerleştirildiğinde dokuzuncu bulutta uçuyordum. Başka hiçbir şey benzemeyen bir deneyimdi. İkinci doğumda aynı duyguyu alamadım. Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Doğumdan sonra birkaç saatlik uyku sonrası. Cehenneme uyandım. Kitaplardan ve diğer annelerden yenidoğan döneminin zorlu olduğunu duydum ama bu beni gerçek gösteriye hazırlamadı. Sürekli beslenme, sürekli ağlama, uykusuzluk eziyet vericiydi. Göğüs uçlarım ağrıyordu. Göğüslerim ağrılı bir şekilde doluydu.

   

  İlk 5 ay o kadar berbattı ki, yeni doğan bebeğimden olması gerektiği gibi zevk alma şansım hiç olmadı. Kaybolmuştum, kendimi içine aldığım bilgi ormanında tamamen kaybolmuştum. Stresliydim, kızgındım, hüsrana uğradım ve kaçmak istedim. Bebek sahibi olmaya karar verdiğimde bu kadar zor olacağını düşünmemiştim. Ve biliyor musun? Annelik zor ama bu kadar da zor olmamalı. Yavaş yavaş çıkış yolunu buldum. Gereksiz bilgileri kesin ve yalnızca benim ve oğlum için işe yarayanları saklayın. Kısa süre sonra ormanın içinde kaybettiğim kendimi geri buldum ve oğlumla olan ilişkim daha iyi oldu. Bebek sahibi olmak gerçekten de bir duygudur ve her ebeveyn için farklıdır. Benim deneyimim, her şeyin zor olmasına rağmen, sonunda her şeyin değerli olduğudur. Çocuğumun hayatımda olması her şeyin değerini arttırdı. kinci hamileliğimde ne yapacağımı ve ne yapamayacağımı daha iyi biliyordum. Bu sefer daha az stresli ve daha mutluydum. Annelik yolculuğu zor ama sevdiklerinle ve kendinle barışık olmanın yollarını bulmanın yolculuğu. Her zaman kendinle ve bebeğinle ilgili kararları kendin ver ve unutma ki sen en iyi senin çocuğun için neyin iyi olduğunu biliyorsun.

  Fakat dediğim gibi sonradan kendim alıştım. Evlat sahibi olmak veya annelik duygusu çok güzel bir duygu ya çok güzel bir duygu anlatamam bile burada.

 4. K
  2023-01-22T08:02:49+00:00

  Annelik gerçekten zor bir iş. Sürekli yorgun ve meşgulsün, sürekli kendinden şüphelenirsin ve yaptığın her şeyin doğru olup olmadığını asla bilemezsin. Ama aynı zamanda o kadar da güzel. Öyle bir sevgi hissedersin ki, o anlamsız küçük şeyler bile seni mutlu eder. Çocuklarım için canımı ortaya koyarım, onlar için her şeyi yaparım. Çünkü onlar benim hayatımın anlamı. Onları seversin, onları tanırsın ve onlarla birlikte olmak en güzel şey.
  Ama tabii ki herkes için aynı değil, herkesin anne olmak isteyip istemediği farklı olabilir. Benim için anne olmak gelecekte planlamak yerine anı yaşamak demek. Küçük şeyleri gerçekten önemsemeden, sadece var olmayı öğrenmek. Çocukların sevgisi değerlidir ve asla hafife alınmamalı. Sözler sadece incitmez, yaralar. Çocuklar dirençli olabilir ama kesinlikle hatırlarlar. Annem olmak hayatımda yaptığım en harika seçim, sahip olduğum en zor iş ve tanıdığım en derin, en saf aşk. ❤️❤️❤️❤️

  Evlat sahibi olmak herşeye rağmen ne kadar zor olsa da, çok güzel bir duygudur….

 5. İ
  2023-01-22T08:07:34+00:00

  Sık sık şakalar yaparım ve “hayatımın en kötü dönemi  diye diye geçiririm. Yani anne olmak, eğer isterseniz dünyanın en güzel duygusu ama aynı zamanda taşıyacağın en ağır sorumluluk ve en çok strestir. Çocuklarım şimdi 26, 30 ve 32 yaşında ve üretken, mutlu yetişkinler. Bunlar arasında zihinsel engelli olan ortanca çocuğumuz da var. Bu şimdiye kadarki en iyi duygu.

  Alta bu anne şiiri videosunu bırakıyorum. annelik duygunuzu kabaratacaktır hanımlar

   

   

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.