karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz

Soru
5/5 - (1 vote)

Herkese selam

ben burada yeniyim ve bir soru sormak istiyorum. Benim dayım karısını hiç sevmez. Hatta yüzüne bile bakmaz ama nedense boşamıyor. Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz? Yani birlikte bile uyumuyorlarmş kadın anlata anlata ben adama bi öfke duymaya başladım. çocukları var ama çocuğa da bakmıyor adam. Kadın yeter artık diyor boşanalım ama adam da boşanmak istemiyor soruna bak anasını avradını. karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz var mı görüşleriniz? Bu kadın benim sevdiğim bir yengemdir.

Yanıtlananlar ( 3 )

  0
  2023-03-18T17:24:14+00:00

  Aklıma hemen bir olasılık geliyor. Çünkü boşanmak istemiyor. Karısının onu boşanmak istemeye zorladığından sürekli korkmasını istiyor, böylece o boyun eğer ve onu korkutmak istiyor gibi.

  Bu duygusal bir istismar şeklidir. Belki seviyordur gerçekten. Gerçi sevse de neden ilgisiz olsun ki? Para için olabilir? Genelde bakıldığında eşlerden birisi ayrılmak istemiyorsa ya para, ya elalem ne der ya da çocuk sebebiyledir. Ama en doğru yapacağınız şey hemen bir yere başvurup boşanma davası açmanız. çünkü bu böyle ileri giderse kadının psikolojisi bile bozulabilir. Bazı kişiler ise boşanmak istemez. adam sevmez karısını gider her bir boku yapar ama yine de boşanmak istemez. sen bence iyice bir tartışın bu konuyu.

  internette araştırdığım bir kaç şeyi de buraya eklemek istiyorum…..

  Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz

  30 yılı aşkın süredir Chicago’da çalışan lisanslı bir evlilik ve aile terapisti olan Dr. Pamela Brand, boşanmak isteyen ancak eşi istemeyen kişilere şu tavsiyede bulunuyor:

  “Bireyleri tipik olarak eşlerine en büyük şefkatle yaklaşmaya ve bir direniş, öfke ve duygusal yükseliş dönemiyle karşı karşıya kalabileceklerinin farkına varmaya teşvik ediyorum.

  Boşanma kararını açıklayan eşin, bunu karar verme sürecindeki düşünce ve değerlendirme sürecini aktaracak şekilde sunması önemlidir.

  Boşanmak isteyen eş, bunun isteksiz eşi için yarattığı acıyı ve acıyı da kabul etmek ve doğrulamak isteyebilir ve ilk uyum sürecinde eşine ne tür şeylerin yardımcı olabileceğini dinlemeyi teklif edebilir.”

  Yani benim karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz sorusuna verebileceğim cevap bu şekildedir. umarım yengen bir an önce kurtulur o adamdan….

  En iyi cevaplar
 1. M
  0
  2023-03-18T22:09:30+00:00

  Dayının karısını sevmemesi ve ona kötü davranması gerçekten kabul edilemez bir durum. Bu davranışlar, yengenin yaşam kalitesini ve mutluluğunu ciddi şekilde etkileyebilir ve aile içi şiddet gibi daha ciddi sorunlara da yol açabilir.

  Boşanmama nedenleri genellikle farklı faktörlere bağlıdır. Bazı erkekler maddi nedenlerden dolayı boşanmaya karşı çıkabilirler, bazıları ise çocuklarına bakmak zorunda olduklarını düşünürler ve ayrılmak istemezler. Ancak, yengenin durumunda, dayısı çocuklarına bile bakmıyor gibi görünüyor, bu da durumu daha da üzücü hale getiriyor.

  Yengenin hislerine saygı duyuyorum, bu durumda adama öfke duymak anlaşılır bir tepki olabilir. Ancak, yengenin ve ailenin dayısını anlamaya çalışmak da önemlidir. Belki dayısı da kendini bu durumda tutsak hissediyor veya başka bir sorunu var ve yengenin hislerini anlamak için konuşması gerekiyor.

  Yengenin yanında olman harika bir şey, ona desteğini hissettirmeye devam et. Ayrıca, profesyonel yardım alması için ona cesaret ver ve gerektiğinde dayısıyla konuşmalarını sağlamak için yardımcı ol. Bu durumda, aile danışmanlığı veya terapi gibi bir çözüm olabilir.

 2. G
  0
  2023-03-19T09:03:33+00:00

  Karısını sevmiyorsa bir kişi ve boşanmıyorsa, bence bağlı olduğu bir şey vardır. :/ yani yengen için üzgünüm bro ama bu kocası denen dallamayı uzak tutun. eşine şiddet falan uygulamasın

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.