meyve risalesi hangi kitapta

Soru
Yıldız ver

iyi akşamlar

meyve risalesi hangi kitapta yer alıyor? bilen var mı

ben risale-i nur külliyatı kitaplarının ilk kitaplarında olduğunu biliyorum ama hangisi olduğu hakkında bir fikrim yok. Siz biliyor musunuz meyve risalesi hangi kitapta yer alıyor? yoksa tamamen sade olarak mı risalei nur kitaplarından ayrı veriliyor? yani risalei nur ile bir bağlantısı yok mu acaba?

Yanıtlananlar ( 3 )

 1. Meyve risalesi dediğin gibi risalei nur kitapları arasında olan bir kitap. Açıkçası meyve risalesi hangi kitapta diyerek ne anlatmak istiyorsun bilmiyorum. Yazarı tabi ki de bedüizzaman Said nursidir. Meyve risalesi hangi kitaptadır derken acaba hangi kitaptan alıntılandı mı diye soruyorsun?

  Biraz daha açıklayıcı olur musun

  • S
   2022-11-29T10:21:01+00:00

   Bence risalei nur kitaplarına başlamak isteyenler arasında küçük sözler kitabından önce meyve risalesi okutulmalı. Ha bu arada meyve risalesi hangi kitapta diye sorarken ben yanlış sormuşum. Pardon. Zaten mail geldi cevaplandı diye yoksa görmedik bile 🙂 ama meyve risalesi doğru risale i nur kulliyatında olan bir kitap. Yani tabi ki de meyve risalesi hangi kitapta diyerek yanlış bir cümle kurmuşum :))

 2. A
  2022-11-29T20:02:08+00:00

  Dostum merhaba

  meyve risalesi hangi kitaptaderken sanırım bulunduğu bölümleri istiyorsun. Şualar, on birinci şuada Meyve risalesi geliyor. Aradığın şeyin o olması lazım. Ha bu arada eğer meyve risalesi hakkında dersler dinlemek istersen şu linkten https://www.youtube.com/watch?v=kdYVj3HR1us 

  iyi bir sohbet izleyebilirsin. Esenle kal dostum

  En iyi cevaplar

cevap bırak

Seç

Choose from here the video type.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

İnsan olduğunu doğrula Doğrulamayı değiştirmek için resme tıklayın.

anonim (gizli) olarak cevaplarsınız

Cevap vererek, Hizmet Şartları'nı kabul etmiş olursunuz.